Nejznámější pařížské letiště je to, Charlese de Gaulla. Toto moderní letiště se nachází 25 km od města Paříž. Vzdálenost se dá překonat vlakem nebo autobusem. Dále má město ještě letiště Orly a letiště Beauvais. Nejsnadněji levné letenky paříž zakoupíte on-line.

Paříž nabízí širokou možnost ubytování ve všech cenových kategoriích. Město je na turisty velice příjemné a nabízí také mnoho památek zdarma pro mladé lidí do 26. let. Stačí u vchodu předložit doklad, který potvrdí věk. Pro ostatní je výhodné zakoupit si kartu Museum Pass, na kterou jde navštívit 60 muzeí a jejich stálých expozic bez placení.

paris-

Krásná je například bazilika Sacré Coeur. Tato stavba na kopci Montmartre je jednou z nejvyhledávanějších staveb ve městě a díky své poloze je nepřehlédnutelná a nezaměnitelná. Základ stavby byl položený už roku 1875, ale stavba byla dokončena až po 1. světové válce. K perlám města patří samozřejmě Eiffelovka, ale musíte počítat s tím, že je to turisticky velice vytížený cíl a můžete stát hodiny ve frontě, než se na vás dostane a budete se z výšky rozhlížet na město.

Místní mají také rádi vyhlídku, tak si našli náhradní cíl a chodí do obchodního domu Printemps. Na střeše tohoto moderního obchodního domu je příjemná kavárna, a tak si při pití kávy vychutnáte stejně krásný pohled, jako z pověstné Eiffelovky.

louvre-

Pokladem města je samozřejmě Louvre. Obzvláště vášnivý čtenáři románů si určitě budou chtít prohlédnout místa, která velice poutavým způsobem ve svém románu plném konspiračních teorií, popsal spisovatel Dan Browne. Louvre je velice často zastoupený v historických filmech, a kromě samotných impozantních budov stojí za návštěvu i parky. Můžete si tak projít místa, kde se ocitla třeba knižní a filmová hrdinka Angelika. Louvre je samozřejmě velice složitý systém staveb, který nabízí velké množství kulturního vyžití, a tak pro snadnější orientaci existuje web, který přímo o všech možnostech a aktivitách informuje.

3.7/5 - (3 votes)