Majitelé nových bytů si nejčastěji po určitém době užívání stěžují na to, že dřív nemysleli na pořízení více úložných prostorů, a tak se jim v bytě hromadí věci, které nemají kam uložit. I když je místnost malá, a vypadá to, že se tam moc věcí nevejde, se správnými úložnými prostory, popřípadě jejich správným uspořádáním se nám tam může vejít víc věcí, než bychom čekali.
ocelová ramínka.jpg
Třeba v předsíni nám jde o to, kam schovat boty, deštníky a věci, které odkládáme, když přijdeme z venkovního prostředí domů. Asi nejčastějším úložným prostorem je vestavěná skříň, která je od podlahy až ke stropu. Když je tato skříň dostatečně hluboká, dá se vybavit výsuvnými policemi a různými výklopy pro uložení dalších drobných věcí.

Vestavěná skříň může suplovat skříň šatní, popřípadě může plnit funkci komory, kde pak mimo jiné ukládáme třeba vysavač, žehlicí prkno, čisticí prostředky, nářadí jako je vrtačka, šroubováky apod.

V koupelně je důležité, aby nábytek bránil přístupu vlhkosti, přesto ručníky a osušky necháváme spíše volně na regálech nebo pověšené na věšácích. Praktické jsou úložné skříně pod umyvadlo, na čistící, prací a kosmetické přípravky. Vzhledem k malým prostorám koupelny jako další úložné prostory volíme spíše police, držáky, věšáky.
stahovací dveře.jpg
Komoru můžeme vybavit držáky na zeď, kde pověsíme kola, lyže a další podobná náčiní, která zabírají dost místa. V menších komorách, spíše spižírnách, většinou skladujeme zavařeniny a tak je vybavujeme policemi, regály a vše skladujeme v dózách a sklenicích různých velikostí. Mušky ani moli pak nemají šanci se k uskladněným potravinám dostat.

Další zajímavá místa nalezneme pod postelemi, nebo v rozkládacích pohovkách. Prostor pod postelí můžete vyplnit různými šuplíky, nebo boxy na kolečkách, kvůli snadnější manipulaci.  Peřiny, deky, polštáře, nebo třeba záclony a závěsy, to vše si tam najde své místo. Stejně tak si můžete vyvýšit podlahu a ukládat tam věci, které nepotřebujete používat každodenně.

Posted in Nezařazené