Současný online život může mnohým usnadnit život a ušetřit čas. To když například jdeme unaveni z práce a nechce se nám již jít nakoupit, nebo se nám rozbila pračka. To vše můžeme vyřešit během chvilky, stačí k tomu pouze být připojen online. Můžeme si rychle vyhledat potřebné informace na internetu, můžeme si založit své webové stránky, pokud třeba podnikáme, nebo si rychle vyřešit peněžní transakce na svém bankovním účtu.
muž a žena online
Nemusíme se trápit, že se nám bude stýskat po blízké osobě, pokud bude na druhém konci světa. Takovéto zjednodušení jistě uvítá většina z nás. Neměli bychom však dopustit, aby nás tato digitální technologie zcela pohltila a zapomínali tak, co se děje okolo nás. Naše hlavy jsou svěšené, naše pohledy se upínají do našich mobilních zařízení a uniká nám tak reálný svět okolo nás. Může se tak stát, že se z Vás na okamžik stane bezohledný jedinec, který nechce pustit starého člověka sednout v tramvaji, protože nemůžete zrovna odlepit svůj zrak z nejnovější online hry.
virtuální svět
Na jedné straně nám některá připojení čas ušetří, jindy nás můžou okrádat o čas, který bychom mohli využít lépe a užitečněji. Díky internetovým sociálním sítím mají lidé možnost rychlé, operativní a nepřetržité komunikace, to vše z pohodlí domova, či kanceláře. Den začínají tím, že si zkontrolují Facebook, Instagram a jiné komunikační sítě. Celý den pak udržují spojení a sdílí spolu okamžiky jejich denního života doložené selfíčky. Dalo by se tak říci, že lidé se vzájemně nepotřebují osobně stýkat, jsou díky online připojení stále spolu. Přes sociální sítě si sdělují, jak se cítí, co prožívají a vyjadřují si tak vzájemné emoce. Stále více si však odvykají na fyzický kontakt, obejmutí, pohlazení, hezké slovo, to vše se dá přeci vyjádřit smajlíkem, nebo Gif obrázkem. Sledujeme příběhy druhých a možná zapomínáme prožívat vlastní život a vlastní příběhy.