Jeden z důležitých parametrů, které je nezbytné během celé koupací sezóny sledovat a případně regulovat. PH ve vodě totiž může způsobit mnoho nepříjemností, proto je důležité, abychom neustále v našem domácím zahradním rodinném bazénu udržovali optimální podmínky.

Tato veličina nás totiž dokáže pěkně potrápit a navíc je počátečním ukazatelem, že pod hladinou začínají probíhat různé procesy, které mohou vést k růstu a množení řas a sinic, nebo k vzniku dalších škodlivin, kterých bychom se následně museli složitě zbavovat. Z těchto důvodů je nezbytné neustále zjišťovat ph vody Chlorito.cz.

Následně se dá stupnice regulovat. Nejde o žádnou složitou chemii, proces je úplně jednoduchý.

Pokud byste díky testeru zjistili, že hodnota vody přesahuje optimální hranici pH, a čísla jsou vyšší, než je stanovená tato optimální hranice, tak přidáte do vody přípravky na bázi mínus. V opačném případě, pokud voda bude prokazovat nižší čísla, která se ani k hranici optimálních hodnot nepřiblíží, pak použijeme přípravky se značkou plus čili navýšíme tuto hodnotu.

voda v bazénu

A v jakém rozmezí se má optimální hodnota pohybovat?

Optimální hodnotu lze určit jako čísla 6,8 až 7,5. Pokud jsou čísla nižší, musíme přidat přípravky plus. Pokud jsou vyšší a přesahují tuto hranici, měli bychom na srovnání optimálních podmínek přidat přípravek minus.

dům bazén

Čím zjistíme, jakou hodnotu má voda v bazénu?

Domácí zahradní bazény jsou na hodnoty pH poměrně náchylné, proto se doporučuje provádět pravidelnou kontrolu této veličiny a to minimálně jednou za 14 dní. Pokud používáme bazén v létě častěji a více se koupeme nebo jen odpočíváme ve vodě na lehátku, tak je častější kontrola na místě a můžete ji provádět třeba jednou za týden. Častější kontrola se doporučuje provádět, také v případě, že máte salinizační jednotku.

K těmto účelům se používá takzvaný tester, který se dá zakoupit buďto zvlášť nebo již v sadě s dalšími produkty.

Přípravky na zvýšení nebo snížení se dají pořídit jak v granulované, tak také kapalné formě.

Nejde o žádnou chemickou vědu, takže velice pohodlně můžete kontrolovat případně upravovat tyto hodnoty. Užívejte si i nadále krásného počasí a letních radovánek bez starostí s čistou vodou bez nežádoucích projevů.