Rybaření je dnes velmi oblíbeným sportem zejména u mužů. Kdo by také nemiloval ten klid u rybníka, kde si můžete vyčistit hlavu a odpočinout si od všeho. Často tak utíkáme od všedního života právě k rybám, díky nimž se můžeme na chvíli soustředit na něco zcela jiného. Každý rybář miluje ten adrenalin, kdy jim hlásič záběru oznámí možný úlovek a kdy prut začíná zabírat. Není nad ten pocit, kdy začíná souboj mezi vámi a rybou. A pak přichází to netrpělivé očekávání, jaký úlovek se objeví ve vašem podběráku. Pokud to je zvláště pěkný a vzácný kousek, těšíme se na hezkou fotografii s vlastním úlovkem a případné měření ryby, abychom si dokázali, jak velký kus jsme zdolali. Pak přichází to smutné loučení s úlovkem a pouštění zpátky do vody. K těmto všem úkonům je nejlepší mít k sobě parťáka, který vám třeba právě podrží podběrák, pomůže rybu změřit nebo vám udělá fotku. Ale každý z nás má rád občas samotu a naprostý klid, kdy může při naprostém tichu sledovat hladinu rybníku.

fish-gb5b366816_640

Každý je skrytý lovec

Rybaření poskytuje přirozenou potřebu lovení, která se v nás stále ukrývá, a proto je to tak oblíbená činnost zvláště pro muže. A pokud už nějakou ulovíme a chceme jí donést ženě jako vlastní poctivý úlovek, jsme na sebe patřičně hrdí. Snad každého rybáře láká sportovní rybolov, který poskytuje možnost ulovení různých druhů ryb a při němž neustále zkoušíme, na co se která ryba chytí. A vzdáleně pozorujeme, jak se daří jiným rybářům. Někteří rybáři si zase rádi vezmou svoje pruty na dovolenou a zkusí štěstí s dravci na moři.

fisherman-gfe8771b7f_640

Na co určitě nezapomenout?

Ať se chystáte lovit sladkovodní ryby nebo dravce ve slaném moři, potřebujete k tomu vždy patřičné vybavení, a to se liší dle požadovaného typu rybaření. Vždy ale potřebujete prut, naviják a háček, bez nichž se rozhodně neobejdete. Ale profesionální rybáři často vyžadují i další vybavení, které jim rybolov usnadní. Pokud plánujete delší návštěvu rybníku, bude se vám určitě hodit bivak a rybářské křeslo. Rybářské potřeby Brno https://www.mlsport.cz/kdo-jsme/ vám nabízí veškeré potřebné vybavení i spoustu dalšího. Zakoupíte zde i čluny, zavážecí loďky, podběráky, dalekohledy, váhy, rybářské oblečení a spoustu dalšího.