Pro většinu lidí představuje ranní rutina opláchnutí tváře vodou. Ovšem vyplatí se vám, pokud budete své pleti věnovat trochu více času a péče. Bohatě se vám to poté vrátí na stavu vaši pleti. 

Pojďme si přiblížit jednotlivé kroky, které byste měli ráno do své skin care zahrnout.

1. Čistící přípravek

Sice jste večer pleť perfektně vyčistili, ale není pravda, že ji ráno máte dokonale čistou. V noci se potíme a obličej máme v ložním prádle, v kterém je prach, roztoče nebo zbytky odumřelých kožních buněk. I když to nezní moc vábně, je to fakt. Navíc máme na obličeji zbytky krému z noční péče, který budeme chtít taky smýt. Některým lidem stačí si jen opláchnout obličej vodou, ale doporučujeme spíše použít čistič na vodní bázi, který používáte při své večerní skin care rutině. Pokud ale má v sobě AHA či BHA kyseliny, použijte jiný. Kyseliny ráno nepoužívejte, jelikož by se neměli vystavovat přímému slunci, ani s použitím SPF.

skincare

2. Tonikum

Jako druhý krok zvolte tonikum, které pomůže vyrovnat PH vaší pleti a připraví ji na další péči. Nejlepší volba tonika je hydratační.

3. Sérum

Sérum si můžete zvolit dle toho, na jaký problém své pleti chcete cílit. Můžete použít pouze hydratační sérum, nebo k němu přidat i nějaké další, například sérum s vitamínem C, které funguje jako antioxidant a chrání naši pleť před vnějšími vlivy. Skvělý je též alpha arbutin, který působí pozitivně na pigmentové skvrny a jizvy po akné.

SPF

4. Hydratační krém

Krém zvolte lehčí, než používáte večer. Může být i gelového typu. Nechte ho před použítím SPF dobře vsáknout.

5. SPF

Asi nejdůležitější krok vaší ranní rutiny. Bez SPF byste neměli vycházet z domu. Pokud není léto a nesvítí přímé slunce, můžete zvolit i SPF 30, ale nejlépe vám poslouží SPF 50 a více. Dnes najdete na trhu spoustu skvělých SPF, které jsou snadno roztíratelné, rychle se vsáknou a nezanechají na pleti mastný film. Po nanesení SPF počkejte alespoň 10-15 minut, než nanesete make-up. SPF byste měli ideálně reaplikovat každé dvě hodiny.