Majitelé bazénů vybavených pískovou filtrací jsou zvyklí používat jako náplň filtrační písek. Ovšem, jen proto, že jde o pískovou filtraci, nemusí být vždy její náplní jen písek. Zeolit je velmi spolehlivý filtrační materiál ne přírodní bázi, který má oproti běžnému filtračnímu písku větší sorpční schopnost a zadrží i látky, které běžný písek do filtrace zadržet nedokáže. Jde o přírodní, jemně drcený materiál nazelenalé barvy, který najdete v nabídce také v několika velikostech zrn, tak jako písek a nahradí Vám až sedmadvacet kilo písku, což se vyplatí.

čistý bazén

Jistě dobře víte, že filtrace je opravdu velmi důležitým pomocníkem každého majitele bazénu, a to nejen kvůli pročištění vody a odstranění nečistot, které se do ní dostanou v průběhu používání bazénu, ale také pro optimální rozložení účinných látek z přípravků bazénové chemie, které používáte pro údržbu bazénové vody. Skoro na každém přípravku bazénové chemie máte už v návodu na použití, že by měl být používán při zapnuté filtraci. Je to proto, aby se dostaly látky z přípravků do celého obsahu vody a nezůstaly pouze v místě, kde je do bazénu nalejete.

hezký bazén

Zeolit je tedy nejen skvělým pomocníkem při odstraňování nečistot z bazénové vody a jejich zadržení ve filtraci, aby už se nedostaly zpátky do bazénové vody, ale také pomáhá při údržbě bazénové vody za pomocí přípravků. Jen je důležité správně vybrat velikost zrn, která odpovídá požadavkům Vaší filtrace. Pokud jste vybavení kvalitní filtrací, spolehlivým filtračním materiálem a potřebnými přípravky bazénové chemie, je Váš úspěch zaručen a o Váš bazén bude vždy skvěle postaráno. A když je postaráno o kvalitu a čistotu bazénové vody, tak si můžete užívat koupání a plavání ve svém bazénu po celou koupací sezónu bez starostí. A o to přece jde. Tak nechte starosti na přípravcích a Vy si užívejte.