Snad každá nastávající maminka už dlouho dopředu přemýšlí o tom, jak vybavit dětský pokojíček. Jenže děti rostou a nebude se jim líbit pořád to stejné a možná ani to jak jste pokojíček svému dítku navrhly vy. Ještě než se dítko narodí, obvykle rodiče zařídí pokojíček pro své miminko, který ale stejně ještě minimálně pár měsíců využívat nebude. Až se do něj nastěhuje, bude i dítě chtít pomalu mluvit do toho, co by v pokojíčku chtělo mít. A sytě růžová barva se nutně každé holčičce líbit nebude. Nehledě na to, že až povyroste, bude chtít vymalovat jinak.
dětský pokojíček v neutrálních barvách
Tomu se můžete vyhnout, když slevíte ze svých představ a nároků a připravíte se na to. Krásně může pokojíček vypadat, i když bude vymalován neutrálními světlejšími barvami, které můžete oživit o nalepovací tapety nebo nálepky na zdi, které se dají snadno měnit. Využívejte menších detailů, ty se dají snadněji přeměnit, než kdybyste měli pokojíček měnit každých pár let od základů. Jak děti rostou, mění se i jejich nároky na ideální pokojíček.

dětská postel s patrem, ukázka jak to může vypadat

Dětská postel stokrát jinak

Až budete přemýšlet nad tím, kterou postel vybrat pro dítě, když už z dětské postýlky vyroste, vzpomeňte si na postel s patrem. Taková postel je nejlepší investice, kterou můžete udělat. Bude totiž doslova s dítětem růst a vy přitom nemusíte měnit styl a zařízení pokojíčku každých pár let. Dítě bude mít svou postel nahoře na patře a dole v prostoru pod postelí mu mezitím můžete vytvořit krásné a zajímavé zázemí. Může zde mít svůj hrací koutek a později až se stane školou povinné vyměníte dětský koutek za studovnu tak, že sem umístníte psací stůl. V menších bytech tak ušetříte spoustu místa. Do prostoru pod horní postel můžete umístnit vlastně cokoliv. A dítě tak bude mít pocit, že má kousek soukromí a chvíle jen pro sebe. Pokud se bojíte toho, že by vaše dítě z postele mohlo v noci spadnout, protože je ještě malé, můžete mezitím, než doroste, dát dolů místo hraček nebo stolu například malou pohovku nebo matraci na zem.

Posted in Byt