Úvod
K čemu vlastně tyto přípravky slouží? Především zajistí údržbu vody a udrží její všechny potřebné hodnoty v normálu. Dělíme ji na několik druhů, ale vůbec nejznámější je chórová a k úpravě pH vody. Tyto přípravky jsou doprovázeny hned několika dalšími zařízeními. Těmi nejčastějšími jsou různé testery, jenž slouží k sledování základních hodnot. Zároveň s dobrou účinností přípravků chcete jistě výhodnou cenu. A proto se doporučuji podívat na tuto bazénovou chemii https://eshop.techneco.eu/. Zde se dočtete spoustu dalších užitečných a potřebných rad. To Vám zajistí dalšíbezstarostnou a radostnou sezónu.
odpočinek v bazénu
pH vody
Tato hodnota je absolutní základ, protože se bez ní nehneme dále. Je to způsoben tím, že díky ní funguje celá řada další chemie. Jak jistě znáte z hodin chemie, tak podle hodnoty pH se určuje kyselost a zásaditost. V našem případě ji musíme udržovat v hodnotě 7 až 7,4. Takže 7,2 je absolutně nejlepší co může být pro koupání. Také to udává počet iontů prvku vodíku. Pokud bude hodnota nízká, tak bude naše pokožka trpět, a navíc budeme mít starosti s vodním kamenem. Naopak vysoké pH způsobuje rezivění všech kovových částí, což výrazně sníží celkovou životnost bazénu. Navíc dráždí sliznice a může způsobit různé jiné zdravotní problémy. Nejlepší je koupit tester a pomocí přípravků udržovat hodnotu v normálu.
potápění v bazénu
Chlór
Ten se nachází na každém koupališti a je to osvědčená klasika bez které se neobejdete. Obecně platí, že čím větší balení, tím je levnější. Takže pro celou sezónu určitě zakupte několikakilové balení. Nesmíme zapomenout ani na velice důležité dělení na dva druhy. Tím prvním je nestabilizovaný chlór. Působí nárazově a je vhodný na začátek sezóny či náhlou potřebu. Dodá dostatek látky, ale ta zanedlouho vyprchá. A proto pro dlouhodobé využívání tu máme stabilizovaný chlór. Ten má v sobě menší procento desinfekce, ovšem není žádný problém ho užívat dlouhodobě.