Vyházejte nepotřebné oblečení a věci

Tuhle radu ocení především ženy, které se v nadmíře oblečení, bot a všemožných doplňků přímo topí. Kdy jste naposledy přebrala svůj šatník a kolik z věcí, které stále opatrujete, skutečně nosíte nebo někdy nebudete nosit?
pokoj kluka
Ideálně zafunguje pravidlo jednoho roku. To znamená přetřídit věci podle toho, které jste za poslední rok měla na sobě a které ne. Oblečení a doplňky si můžete rozdělit do několika přehledných kategorií, které vám s tříděním pomůžou a rozvrhnou vám ho do několika etap. Zvlášť vytřiďte boty, zvlášť trička, do další krabice dejte šaty, sukně…. a nakonec šperky. Věci dále roztřiďte na ty, které poletí rovnou do koše a na ty, které lze někomu dál darovat nebo je odnést přímo na charitu.
Další kategorií jsou věci schované na památku z dětství, nepotřebné školní učebnice a další. Kolik z těch věcí skutečně ještě někdy vezmete do ruky? Rozhlédněte se kolik krabic s věcmi, do kterých nikdy nestrčíte ani nos, kolem sebe máte.
Pohled do jídelny

Minimalismus v bydlení

Právě byt je místem, ve kterém trávíme největší část dne a kde bychom se měli cítit dobře. Dnešní ceny bytů jsou vysoké a mnohdy je problém sehnat byt za rozumnou cenu o větší rozloze a tak nám často nezbude než se vměstnat na malý prostor, někdy i s partnerem, psem nebo dětmi. Ať už tíhnete k minimalismu kvůli praktickým důvodům nebo vnitřnímu založení, v dnešní době nešlápnete vedle.
Aby byt působil vzdušně a lehce, ponechte v něm velké množství volných a nejlépe světlých ploch. Doplňky volte opatrně nebo raději vůbec. Byt by měl být ve dvou až třech tlumených barvách bez zbytečných a nepraktických drobností jako je přemíra rámečků s fotografiemi nebo zbytečné magnety na lednici.
Každá část nábytku by měla být ve velice jednoduchém designu a především účelová, tak aby měla své nezpochybnitelné využití a nezabírala zbytečně moc místa.

Posted in Byt