Sídlo je pojem, který k sobě přibral mnoho přívlastků. Honosné sídlo, sídlo králů, strašidelné sídlo, atd. Nás však zajímá sídlo, které má každá společnost s ručením omezeným, každá podnikající osoba u sebe uvedené. Jde o adresu, která je jedním z identifikátorů společnosti hned vedle identifikačního čísla a čísla plátce DPH. Když na justici.cz budete chtít vyhledat nějakou společnost, můžete ji hledat podle názvu, identifikačního čísla, či specifikovat její působení právě podle čísla.

Vyhledávání firmy v mobilu

Adresa sídla je tedy jasná a důležitá věc. Jenže aby mohla být vámi udaná adresa sídla zapsaná do Obchodního rejstříku a dalších právních dokumentů, potvrzující existenci vaší společnosti s ručením omezeným, musíte doložit souhlas s umístění sídla potvrzený majitelem objektu. A tady může vzniknout problém. Ne každý majitel objektu, ve kterém si například pronajímáte kancelářské prostory, nebo dílničku, nebo sklad, bude nadšený z vašeho požadavku, aby na dokument s potvrzením souhlasu připojil svůj podpis. Jde totiž pro něj o určité riziko.

Lze využít i konferenční místnosti

Jakmile by vám vyhověl, může si zadělat na pozdější problémy. Vám se, i přes nejlepší úmysly a záměry, nemusí podnikání tak úplně dařit. Časem se tyto nezdary změní, na návštěvy nespokojených zákazníků, nebo věřitelů. Pokud vás nezastihnou, budou se na vás dotazovat právě dotyčného pronajímatele. Už jen představa, že ho čas od času nahání nespokojení zákazníci a on donekonečna musí vysvětlovat, že s vámi nemá nic společného, je mírně řečeno znepokojující. A to nezmiňuji možnost, že by mohl čelit i tvrdším formám nátlaku. Proto vám onen potřebný souhlas patrně nedá. Jak z této šlamastyky ven? Jednoduše! Pronajměte si virtuální sídlo firmy v Ostravě. Za, doslova pár kaček na měsíc, získáte nejen potřebnou adresu, ale k ní i celý balík různých služeb, ty poštovní nevyjímaje.