Ne všichni jsou od přírody obdarování hebkou pokožkou. Buď genetika nebo zkrátka špatná péče či nevhodná pokožka způsobuje to, že se některým objeví akné. Jedná se o nejčastější onemocnění kůže, zkrátka když se podíváte na lidi ve svém okolí, dost možná bude mít velká část akné, navíc u některých to ani nevidíme, protože není pravidlem, aby se akné objevilo jen na obličeji. Studie prokázaly, že četnost tohoto onemocnění je 85 – 100%, což rozhodně není nízké číslo. Samozřejmě se to bere tak, že nemusíte mít nutně akné po celém obličeji a delší dobu. Zkrátka minimálně 85% lidí se někdy na obličeji nějaký ten pupínek objevil.

Akné

Faktorů, proč akné vzniká může být několik. Výše zmíněné jsou genetika, špatná péče o pokožku, ale také stres, hormony v období puberty či jiných období, různé tělesné změny apod. Také některá léčiva mohou mít za následek propuknutí akné. Jelikož je četnost tohoto onemocnění tak vysoká, faktorů je opravdu nekonečně mnoho. Jak se tedy ale akné zbavit?

Existují různé masti a oleje, kterými se poškozená pokožka maže například dvakrát denně. Je dobré si s akné zajít ke kožnímu lékaři, který podle vašeho typu pleti pozná, která mast či olej vám bude sedět nejlépe. Mnoho lidí s akné chodí ke kosmetičce, jejíž léčba však většinou nenese pozitivní výsledky, protože přeci jen se nejedná o lékaře. Největší chybou je vytlačení akné, což se opravdu většinou u kosmetičky děje.

Čištění pokožky

Akné se dá léčit také pomocí různých laserů, nebo je jedničkou na trhu poslední dobou také ultrazvuková špachtle, kterou si můžete pořídit a proceduru vykonávat v pohodlí domova. Špachtle má pozitivní ohlasy, ale stále jsou lidé, kterým třeba nemusí vyhovovat, protože každý jsme jiný a máme zkrátka jinou pokožku.

Posledním příkladem, který uvedeme, je například léčba pomocí léků. Ano, existují léky, které mohou odstranit akné, ale opět je nutno uvést fakt, že má každý kůži jinou a je třeba zvážit možnosti.