Někdo si může říct, že automobily od firmy Citroën nejsou kvalitní. Je to tím, že někteří automobil od této firmy měli a nebyli spokojeni. Mohl jim přestat fungovat motor, vypadlo jim řazení, nešlo jim auto nastartovat. To se občas u těchto aut stává. Důležité je, kolik takový Citroën má najeto, jaký je to rok výroby nebo zda je už z dřívějších dob bouraný.

auto

Pojďme se podívat na Citroën C3. Není to velké rodinné auto, ani žádné sportovní rychlé auto. Citroën C3 je takový „brouček“. Vejde se do něj klasicky 5 lidí, má sice menší, ale hluboký kufr. Jeho maximální rychlost není nic extra. Dokáže jet 160 km/h, ale bude sebou velmi na silnici cukat. Začíná cukat už při 100 km/h, jelikož je to menší auto. 

Samozřejmě to neznamená, že to je nevýkonné auto. Tak to vůbec není. Tento automobil v zatáčkách drží výborně, motor se vám zahřeje při nastartování rychle, což u velkých aut moc není. Výhodou také je, že čím menší auto, tím ho rychleji vytopíte a nebo vám rychle začne fungovat klimatizace. Je výborné ať už pro začátečníky nebo pro ty, kteří si chtějí v klidu jezdit a nikam nespěchají či nepotřebují nutně někam autem do zahraničí.

auto

Měli bychom si dávat pozor na imobilizér. Je to často velice nešikovná hranička ve vašem voze. Pokud se ji můžete zbavit, tak učiňte co nejdříve. Velkým problémem imobilizéru je to, že pokud se vám vypne motor třeba kvůli rychlému povolení spojky při zařazené jedničce u popojíždění, tak se vám může stát, že třeba nenastartujete. Většinou lidé nechtějí zdržovat tu kolonu, kterou vytvořili a snaží se nastartovat auto co nejrychleji, jenže to imobilizér nebere a nedovolí vám tak nastartovat.

Pokud tedy hledáte menši auto na běžné cesty, stačí vám menší kufr a pokud nepotřebujete jezdit 180 km/h, tak je takový Citroën C3 přesně pro vás. Jsou to sice starší vozy, ale seženete i ty, kteří jsou v moc dobrém stavu, s málo najetými kilometry a za dobrou cenu.