Je pro vás podstatné, abyste měli doma nejen čisto a útulně, ale aby byla vaše domácnost i moderně zařízená? V tom případě se kromě dekorací zaměřte i na výběr nábytku, který rozhoduje o tom, do jaké míry je interiér stylový a nadčasový.

Obývací pokoj si nepochybně zaslouží větší pozornost, protože je centrem dění všech velkých událostí, které slavíte nebo i symbolem odpočinku, který v něm vyhledáváte. Abyste se do něho rádi vraceli, je nezbytné mu dopřát i nábytek určený k pohodlí, jakým je sedací souprava. A protože srdcem každého obýváku je místo, na kterém se komfortně usadíte, její koupi by měla předcházet nejen praktická stránka, ale i ta designová.
obývací pokoj

Rozkládací a úložné typy

Velmi oblíbenou kategorií jsou luxusní sedací soupravy, které lze rozložit a získat tím ještě více místa k vytouženému relaxu. Na trhu nalezete větší typy ve tvaru „L“ nebo „U“, ale i praktické pohovky, které si najdou umístění v poměrně malých bytech. Za jejich největší výhodu se považuje schopnost proměnit gauč v pohodlnou postel určenou ke spaní a nabídnout tak volné lůžko především návštěvám, které se u vás rozhodnou čas od času přespat.

Velmi žádané jsou ovšem i soupravy, které disponují úložným prostorem, kam si můžete umístit ložní povlečení a mnoho jiných lůžkovin. Nemyslete si však, že jsou dominantou pouze velkých sedaček. I menší typ soupravy vám může nabídnout prostor, kam uložíte veškeré vaše povlečení, přehozy nebo deky tak, aby o nich nikdo nevěděl.
rohová sedací souprava

Sety jsou pořád v oblibě

Vlastnit luxusní sedačku můžete i v případě, že vás neláká jeden velký celek, ale toužíte po setu v podobě 3+2+1 nebo jednoduše chcete vlastnit doplňková křesla k vaší pohovce. Pro mnoho domácností se tato volba považuje za velmi praktickou, kdy každý člen domácnosti získá větší osobní prostor a tím pádem i soukromí v podobě odděleného posezení.

U takových sestav si všichni udělají pohodlí dle vlastního gusta a i z toho důvodu se považují za klasiku, která je pořád „in“ a taktéž k mání.