Jakmile se řekne „krása“, zpravidla si většina z nás představí krásnou ženu. Přenádhernou herečku, líbivou modelku s křivkami 90-60-90, no i když dnes tyto míry při pohledu na anorektické modelky už asi nebudou pravdou. Přesto se i tato „hubená krása“ někomu může líbit. Jenže dnešní článek nepojednává o kráse ženy, ačkoliv krása ženy je téma na několik článků, ale o kráse jako takové.
muž drží v ruce kytici
Uvědomujeme si vůbec, kde všude můžeme najít krásu? Samozřejmě poetici zmíní krásu duše. Na krásu duše si ale nemůžeme sáhnout. Což takhle krásná květina – potěší vás krásná květina? A dostáváte či darujete alespoň občas někomu květinu? Milenec přítelkyni, manžel manželce, dcera matce či babičce. Květina je milý dárek i úřednici za to, že nám vyšla všemožně vstříc a věnovala nám více času, než by si naše záležitost třeba i zasloužila. Než bonboniéry a obligátní kávy, jako pozornost darujte květinu. Tou vždy uděláte radost.
Květiny jsou nádherné samy o sobě, nepotřebují balit do zlatavých folií a převazovat lesklými mašlemi. Šikovná floristka umí uvázat a nakombinovat květiny bez těchto pozlátek a teprve pak vynikne přirozená krása květin.
Krásný je pohled do přírody. Jedete na kole a najednou vám do očí zasvítí slunce, takže zastavíte a najednou vidíte tu krásu okolo sebe. Podle ročního období – červené máky ve zlatavém obilí, krásné zelené louky. Jakoby zapomenutý vzrostlý strom kdesi v dáli přímo v poli vám kývá na pozdrav.
silueta stromu v přírodě
Zastavte se někdy alespoň na chviličku a vnímejte srdcem a očima tu krásu, která nás obklopuje. Většinou ji nevnímáme, protože neustále pospícháme a nemáme čas zvednout oči od klávesnice počítače, od mobilu.
Až půjdete dnes z práce domů, vzpomeňte si a zkuste pohledem vyhledat něco, co vás potěší svou krásou. Potěšíte tak svou duši a vaše tělo vám připomene, že je tu pro vás a s vámi.