Přesto, že jsme vyspělou zemí, ze které by si kolikrát ty ostatní mohly brát příklad, není v našem státě jakási korektnost, co se týče platů a mezd. Mám na mysli problém toho, že se nikdo nezabývá tím, jestli jsou určité produkty dostupné i pro ostatní, jelikož po většinu času je daný jedinec zahleděn bohužel jen sám do sebe.
Tím jsem vás však nechtěla uvést do situace, kdy si budete říkat, že pokud nemáte dostatek finančních prostředků, nemůže váš život být kvalitní, plný smíchu a radosti. Naopak kolikrát platí, že ten, kdo má nejmíň, žije lépe, než ten, kdo má nejvíce, a to zejména z důvodu, že si prostě našel svou cestu k životu, který je pro něj tím pravým ořechovým.
děti na počítači
Každopádně, abychom se také dostali pořádně k jádru tématu, ráda bych poukázala na skutečnost, že pro smích nemusíme navštěvovat drahá zábavní centra, nýbrž tento čas můžeme trávit doma s těmi nejbližšími. Kolikrát je to tak také lepší, jelikož zejména malé děti se doma mohou cítit lépe.
A jak se tedy zabavit doma? Na paměť mi vyvstávají myšlenky jako hraní deskových her, společné sledování filmů, hraní slovních her nebo kupříkladu venkovní radovánky. Není vždy nutné mít úplné originální vybavení či hry, jelikož v tomto směru se kreativitě žádné meze nekladou. Hlavní však je, abyste se všichni společně domluvili na typu činnosti, jelikož pokud by se daný nápad líbil jen jednomu z vás, nebylo by fér do toho ostatní nutit.
člověče nezlob se
Každopádně pokud chcete, aby se vaše rodina bavila za všech okolností, mějte na paměti zejména to, že není podstatné, kolik máte peněz, ale spíš to, kolik máte času. Dobře zaplacená práce vám totiž nikdy nemůže vynahradit to, že své děti neuvidíte vyrůstat. Naopak pokud budete více doma, věřte, že to na vaši rodinu bude mít jen blahodárné účinky.
V neposlední řadě bych tedy byla ráda, kdybyste si z těchto pár řádků vzali do svých životů zejména to, že tím pravým bohatstvím je spokojenost rodiny, a tou nejlepší odměnou je upřímný dětský úsměv. Ať už je tedy vaše finanční situace jakákoliv, myslete vždy na to, abyste si společný život užili, a to za použití jakékoliv pomůcky k tomu vedoucí. Navíc pokud děti naučíte, že méně je někdy více, myslím si, že se jim to v jejich dospělém životě může jen hodit.