Nadváha a obezita je v současné době velmi závažným globálním problémem. Co stojí za rapidním zvýšením obézních jedinců? Je to především cukr, jež se v naší stravě hojně vyskytuje. Dále je to také velké dostupnost průmyslově zpracovaných potravin, které se v mnohých případech chovají spíš jako drogy než jako jídlo, které by nám mělo dodávat energii a živiny. V neposlední řadě je to pak nedostatek pohybu. Spoustu z nás si zvyklo na velmi pohodlný styl života, kdy se všude dopravujeme osobními automobily či městskou hromadnou dopravou a chůze a další přirozený pohyb se z našich životů pomalu vytrácí. Jak tedy nadváhu porazit?

kostky cukru

Mějte správnou motivaci

Hubnout byste měli především kvůli sobě, nikoli kvůli okolí, partnerovi, rodičům či kamarádům. U některých jedinců se můžeme setkat se závislostí na jídle, které se velmi těžce zbavuje. V takovém případě musíte nejprve změnit své myšlení a uvědomit si, že změna vašeho životního stylu je klíčová pro zdravý a dlouhý život.

U velmi obézních lidí, kteří jsou zvyklí konzumovat opravdu velké množství kalorií denně, může být změna stravovacích návyku velice obtížná. S touto situací mohou dopomoci některé z přípravků, jež jsou dnes dostupné na internetu. Pokud zadáte například “adipex cena” můžete nalézt prášky, které mohou pomoci ztlumit nadměrnou chuť k jídlu, což může být u pacientů s velkou nadváhou užitečné.

redukční dieta

Změna stravy

Správný a vyvážený jídelní plán je pro zdravé hubnutí naprostý základ. Vyhněte se rafinovanému cukru a obecně průmyslově zpracovaným potravinám, které vašemu tělu opravdu nedodají potřebné živiny a vitamíny. Je důležité rovněž zmínit, že cukr je sám o sobě velmi návykový, takže se připravte na to, že první dny bez cukru budou těžké. Avšak jakmile se závislosti na cukru zbavíte budete se cítit o mnoho lépe než kdy jindy.