Pokud se zajímáte o alternativní medicínu, pak vám jistě neunikla hypnoterapie Praha. Jak již název napovídá, nachází se v našem hlavním městě. Jde o postup, při kterém vás léčitel uvede do hypnózy, ve které se pokusí najít příčinu vašich zdravotních či psychických problémů a vyřešit je.

Za vším stojí teorie, že za nemoci, ať už fyzické či psychické, mohou naše zážitky, ať už z dětství či z minulého života, se kterými jsme se dosud nevypořádali. Pokud se bojíme výšek, může to mít příčinu v tom, že jsme například v minulém životě pádem z velké výšky zemřeli. Pokud nás trápí astma, může to znamenat, že jsme se jako malí dusili, ať už v doslovném nebo přeneseném smyslu slova. Také to může být způsobeno tím, že nás třeba příbuzní či přátelé „dusí“ svou láskou.

regrese1

Klíčem k vyléčení prakticky veškerých těchto problémů je najít jejich příčinu v minulosti a vypořádat se s ní. Avšak jelikož si své nejranější zážitky většinou nepamatujeme, o minulém životě ani nemluvě, je potřeba je vyvolat pomocí hypnózy.

Otázkou pak je, zda může něco takového skutečně fungovat. Opravdu jsou naše dlouhodobé potíže, včetně například rakoviny, způsobeny nevyřešenými traumaty z minulosti, a opravdu k tomu, aby zmizely, stačí, když budeme znát jejich příčinu?

regrese2

Bohužel, takto to skutečně nefunguje. Jistě, zážitky z minulosti mohou stát za některými našimi psychickými problémy, avšak rozhodně ne za všemi. O těch fyzických ani nemluvě. Ty nemají příčinu v naší minulosti, ale v tom, že s naším tělem je něco v nepořádku. A to se nezlepší tím, že si je spojíme s nějakým dřívějším zážitkem, ať už domnělým či skutečným. Zde pomůže jen oprava těla, a to dokážou pouze lékaři.

Proto bychom neměli dávat peníze nikomu, kdo nám slibuje zázračné vyléčení, ať už z nemoci či jiných potíží. To, že nemůžeme dlouhodobě najít partnera, je něco, co hypnóza rozhodně nevyřeší. A už vůbec nepomůže naší finanční situaci. Zde je potřeba vyhledat skutečného odborníka. A to tito obvykle rozhodně nejsou.