Svatební oznámení je jistě velmi důležitým a neodmyslitelným prvkem každé svatby. Před jeho rozesláním je třeba znát datum a místo svatby a také nebude na škodu dopředu informovat nejbližší příbuzné, zejména rodiče. Přece jen je lepší jim tuto skvělou zprávu oznámit osobně, teprve potom -pro dodržení formalit – jim zaslat papírovou formu.

flowers-260894_960_720

Ústně zvát všechny je ale velmi nepraktické. Proto je třeba vytvořit také písemnou formu, která navíc pozvaným umožní ujistit se o datu a hodině. Svatební oznámení se dnes dá jednoduše objednat na internetu, online objednávky bývají velmi přehledné, vybírat lze nejen ze samotného vzhledu, ale také je nutné vybrat font písma, motto či citát, druh papíru, grafiku apod. Poté je třeba je zavčasu rozeslat, aby měli hosté čas na případné změny ve svém rozvrhu a mohli se bez problémů dostavit. Určitě je také vhodné ve stejné obálce poslat také pozvánky ke svatebnímu stolu či na odpolední oslavu. V některých případech drží snoubenci svatbu v tajnosti a teprve po ní rozešlou papírová oznámení.

A jaká je podoba? Dávno jsou pryč doby klasických prvků, kdy bylo zlaté písmo na bílém podkladě s krajkovým okrajem a dalšími motivy svatby, jako jsou holubice, prsteny, srdce, labutě, růže apod. Dnes se dají sehnat nejrůznější styly a motivy, výjimkou již nebývají ani skládačky, puzzle či různé 3D efekty. Pro odlišení lze použít také vlastní fotografie s originálním textem

couple-1850073_960_720

Stejně tak druh papíru je různý – lesklý, matný, strukturovaný a již dávno ne pouze čistě bílý. Některé tiskárny například vše vytisknou na pergameny či další materiály, jako je třeba lisovaná textilie.

A co všechno by mělo oznámení obsahovat? Samozřejmě informaci, kdo se bere – jména včetně příjmení, bez titulů, datum a hodinu sňatku a také místo, kde snoubenci budou oddáni. Mohou se dodat také různé texty, citáty či básničky, kterých na internetu najdeme dnes již bezpočet.