Ti, kteří při žádosti o půjčku v bance neuspěli kvůli nízké bonitě, pátrají po úvěrech bez dokládání příjmů. Vede je k tomu mylná představa, že je tyto finanční produkty zprostí povinnosti dokládat výši příjmů. Tak tomu ale není. Hypotéka bez doložení příjmů má vyloženě zavádějící název, který v lidech vyvolává marné naděje. Nicméně to, že i při vyřízení hypotéky bez doložení příjmu fahd.cz budete muset své příjmy doložit, je naprosto správné. Tento povinný krok uchrání mnoho lidí před velkým malérem, který by nastal poté, kdy by si sjednali úvěr, který ze svých příjmů nebudou schopni splácet. Vždyť úkolem půjček je lidem pomáhat, a ne je uvrhnout až na úplné finanční dno.

vějíř dolarovek, rozevřená obálka

Ovšem i když hypotéka bez doložení příjmu nenabízí to, co možná čekáte, tak i v takovém případě vám může pomoci. Minimálně už jen tím, že vám vyjde vstříc. Konkrétně jde o to, že když banka posoudí vaši bonitu jako nedostatečnou pro přidělení úvěru, tak to ještě vůbec nic nemusí znamenat. A v žádném případě to neznamená, že máte příliš nízký plat. K tomu, abyste půjčku mohli získat, a především k tomu, abyste ji mohli bez potíží splácet, musíte mít nejen dostatečný příjem, ale také vhodně nastavené podmínky takové půjčky. Záleží tedy na tom, o jak vysoký úvěr budete žádat, jak dlouho ho budete splácet a jaká bude úroková sazba.

detail na barevné euro bankovky

Zkrátka existuje mnoho dalších faktorů, které mají vliv na váš úspěch při žádosti o přidělení úvěru. A velký vliv má i to, jakým způsobem poskytovatel půjčky vaše příjmy posuzuje. Ideální je individuální přístup, protože jedině tak lze spravedlivě posoudit, zda máte anebo nemáte dostatečný příjem pro splácení úvěru. A takový objektivní přístup v žádné bance nehledejte – ten vás čeká jedině u nebankovních společností, které vám jsou ochotny ušít nabídku na míru vašim možnostem a potřebám.