Pokud u nás dnes někde nalezneme ještě nějakého toho poustevníka, není vyloučeno, že si tento doposud bude svítit svíčkou nebo dokonce nějakou loučí či pochodní. Ale to je už zaručeně jenom výjimka potvrzující pravidlo.
LED žárovky

My normální lidé už si svítíme něčím docela jiným. A není divu. Klasické žárovky nám byly coby neefektivní zdroje světla zakázány samotnou Evropskou unií a na svícení otevřeným ohněm jsme zanevřeli i bez přikazování shora, protože se jedná o něco nepraktického, nepohodlného a navíc i potenciálně nebezpečného, k čemuž se uchylují leda tak romantické duše při večerech při svíčkách nebo sociálně slabí jedinci, kteří nezaplatili za elektřinu nebo prodali veškerou elektroinstalaci, kterou se jim podařilo vytrhat ze zdí, coby kovový šrot.
LED žárovka

Normální lidé tak dnes sázejí na moderní zdroje světla. Na něco, co svítí dostatečně kvalitně a co přitom nespotřebovává více energie, než je nezbytně zapotřebí. Mimo jiné i proto, že elektřina už dnes není zadarmo, co chvíli zdražuje a je tak záhodno její spotřebu redukovat, nemá-li člověk sloužit energetikům v duchu ‚oslíčku, otřes se‘.

A mezi takové zdroje světla, které se dnes těší značné popularitě, patří LED žárovky, osvětlení a LED světelné zdroje. Například takové žárovky LED 12v, které člověku nabízejí nejednu přednost, o jaké se uživatelům dřívějších zdrojů světla nemohlo ani zdát.

Tento typ zdroje je totiž technicky vyspělý a úsporný, o což jde v dnešní době především. Lze tu uspořit až devadesát procent elektřiny, tedy ve srovnání s klasickými žárovkami, protože je tu zapotřebí daleko nižší příkon. A připočteme-li k tomu ještě i mnohem delší životnost, patnáct let neboli patnáct tisíc hodin svícení, je rozhodně rozumné na něco takového vsadit, a to i navzdory tomu, že se může cena zdát na první pohled dost vysoká. Ale kvůli zmíněným výhodám se člověku bohatě, několikanásobně vyplatí.

A proto mnozí sází právě na LEDky. A nechtějí-li prohloupit, pořizují si jen ty značkové od firem jako Osram, Megaman nebo Philips. Které zaručeně nezklamou.