Ať už se právě rozhodujete, co budete dělat doma o víkendu a napadlo vás něco vyrábět, nebo máte naopak četné zkušenosti se zdobením a aranžováním, jistě vás potěší několik tipů, jak si zpříjemnit volné chvíle.
Naše nápady se budou týkat převážené sušených květin a plodů, jejich výroba je velmi jednoduchá a jejich využít skutečně pestré.

sušená růže
Květiny a plody si můžete buď koupit v sušeném stavu, nebo je sami vysušit, ideálně pomocí nějakého přístroje nebo několikadenním procesem sušení.
Všechny doplňky pro následující kreativní aktivity si můžete objednat zde: https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/
Do čeho můžeme zakomponovat sušené květiny a další přírodniny:

  1. Jen tak do vázy nebo nádoby, dekorace na poličku nebo stůl.
  2. Ozdoba do domácího mýdla, které také sami vyrobíme. Stačí natisknout sušené květiny na mýdlo těsně před tím, kdy ho necháme uschnout. Z předmětu běžné denní potřeby se tak stane dekorativní předmět, který vylepší vzhled každé koupelny.
  3. Součást voňavého pytlíčku, který můžete vložit do skříně a vdechnout tak svým oděvům nový styl, nebo jen umístit do obýváku jako dekoraci, která příjemně voní. Znáte potpourri? Jedná se o skvělý multifunkční prostředek, který má estetické i praktické vlastnosti. Do těchto voňavých sáčků patří kromě sušených květin také tyto předměty:
  4. hoblinky ze dřeva (cedrového nebo cypřišového)
  5. různé koření
  6. šišky
  7. řezy citrusů (ideální je, aby obsahovaly nějakou olejovou esenci, ta se bude postupně uvolňovat a krásně provoní celou domácnost)

sušené bylinky
Zpočátku je ideální směs nechat uzavřenou spolu s esenciálním vonným olejem a počkat, až se rozloží do všech přísad, které jsme do sáčku umístili.
Kam potom můžeme tyto voňavé pytlíčky umístit, aby nám dělaly radost? Buď ji můžeme nechat v sáčku, jak jsme již zmínili výše. Řešením by ale také bylo, vysypat směs na skleněný nebo dřevěný talíř nebo tácek. Když bude v místnosti, kde směs skladujeme, dostatečné teplo, vůně se krásně uvolní po celém domě.