Každý vlastník sluchátek se jistě setkal s tím, že z ničeho nic přestala fungovat. Mohu vám říct, že to nikdy není „z ničeho nic“. Vždy za to neseme přímo nebo nepřímo vinu my sami. Rozebereme zde několik tipů, jak udržet sluchátka v té nejlepší kondici na co nejdelší dobu.sluchátka pověšená na mikrofonu
Cena
Prvním rozhodujícím faktorem ještě před samotným pořízením sluchátek je jistě cena a s tím i samotná kvalita zařízení. Platí pravidlo, snad jako u všech produktů a přístrojů, že čím vyšší cena, tím lepší kvalita. Pro klasické uživatele bude cena určitě tím rozhodujícím faktorem. Náročnější uživatelé budou rozhodovat podle jiných měřítek. Může tím být například funkce sluchátek (mikrofon, basy, noise cancelling), rozsah frekvence, kterou lze ze sluchátek slyšet a podobně. Pro tyto uživatele prodejci vytvořili možnost si je vyzkoušet i na prodejně.
Způsob úschovy
Když už sluchátka vlastníme, je důležité se o ně správně starat. U bezdrátových asi není, co řešit. problém nastává u klasických sluchátek „s drátem“. Drát se může jednoduše poškodit (nejčastěji u konektoru) a pak můžeme zaznamenat problémy s hlasitostí a kvalitou zvuku. Nepříjemné jsou i poruchy které způsobí, že funguje pouze jedno sluchátko. Měli bychom je uschovat tak, aby byl kabel i konektor pokud možno v co nejpřirozenější poloze. Což znamená: Násilím nemotat do sebe, nenechávat v malém prostoru mezi ostatními věcmi a při užívání se snažit, aby byl kabel, který je blízko konektoru co nejvíce narovnaný.sluchátka omotaná kolem mobilu
Mechanické opotřebení
I když se zdá, že sluchátka se nedají jen tak rozbít tím, když s nimi někde hodíme omylem o zem, je to také jeden ze způsobů, jak si je nenávratně zničit. Zejména pokud se jedná o sluchátka plastová, která v některých případech drží pouze silou vůle. Ve sluchátkách je bubínek, který se jednoduše rozbije ranou o zem.
Záleží na samotné kvalitě sluchátek. některé druhy vydrží to, co ty ostatní odrovná. Tak i tak je škoda si je nechat jen tak zničit.