Občasné pití patří k životu. Je normální, že se člověk jde pobavit a dá si nějakou skleničku nebo pivo. Nicméně jsem se setkal s tím, že ve svém okolí vnímám zvýšený počet mužů, kteří jsou více a více alkohol konzumují, tedy již v nepřiměřené míře. Není vůbec nic příjemného, pokud máte doma alkoholika. Nehledě na to, že se za alkohol utratí velká část rodinného rozpočtu.
palec nahoru u piva
Mohu z vlastní zkušenosti říct, že jsem byl svědkem toho, jak se chová muž, když je opilý. V rodině máme takový případ a je to dosti nepříjemné. Naštěstí mě dotyčný nevypisuje SMS, nenadává, nic takové. Nicméně jednou jsem zažil situaci, kdy jsem byl na návštěvě, vlastně to bylo na obědě a přišel dotyčný člověk už v poledne opilý. To, co si musela moje příbuzná vyslechnout, to bych nikomu nepřál slyšet, seděl jsem tam a nevěděl jsem, co mám dělat. Jen jsem věděl, že se do toho nemám plést, to mi bylo řečeno už dříve. Některé poznámky byly opravdu nechutný. Naštěstí se brzy sebral a odešel a mohli jsme se nějak najít. Ale dokážete si určitě představit, jaká byla potom atmosféra. Stále ty problémy jsou. Sice to vypadá, že se to nějakým způsobem uklidnilo, ale zdání klame. Jak si člověk myslí, že je to lepší, zase se něco stane. Je vidět, že dotyčný je opravdu alkoholik a bohužel si nechce nechat nijak pomoci. Jako mnoho takových lidí si myslí, že mu nic není a žádnou pomoc nepotřebuje.

 spící opilec

Nejde o to, že by si člověk nemohl dát nějaký ten alkohol. Ano, také si dám na oslavě, když si jdeme s partou posedět na skleničku, na víno. Myslíte si, že je se počet alkoholiků zvyšuje? Podle určitých statistik muži pijí více, pak se to odráží v rodině. Nejhorší je, pokud se s tím nedá nic dělat. Pokud si muž neuvědomí, že má tento problém, nepřinutíte ho k léčení. Dnešní doba je hodně stresová a hektická, to s tím také souvisí. Muži často hledají únik z reality, mají většinou těžké práce, jsou tam mnoho hodin. Takový alkohol je možnost, jak alespoň na chvíli přestav myslet na všechny nepříjemné věci, které člověka tíží. Apeluji tím na všechny muže, kteří toto čtou, aby si dávali pozor na svoji spotřebuj alkoholu, nevystavujte svoji rodinu nepříjemným zážitkům. Toto si nikdo zažít nezaslouží. Držte se střídmosti.


Posted in Nezařazené