Co je vlastně keto dieta? Při normální stravě jíme prakticky vše na co máme chuť, ale při keto dietě je to vlastně úplně jinak, měly by jste omezit sacharidy a cukry ale naopak zase jíst více bílkovin, keto dietě se také může říkat proteinová dieta protože mnoho z těch kteří praktikují keto dietu, si objednávají nebo kupují speciální keto výrobky, které se skládají z proteinových výrobků.

A jak vlastně funguje? – Při keto dietě je potřeba aby jste omezily sacharidy a cukry. Jelikož omezíte cukry, vaše tělo si potřebnou energii vezme ze vašich tukový zásob.

Keto dieta

Co jíst při keto dietě ? – keto dieta má jednu výhodu že oproti většině diet můžete úplně bez problémů jíst maso, ryby, vejce nebo sýry a zeleninu. Takže pokud si chcete vařit samy a neutrácet peníze za proteinové keto výrobky z e-shopu. volte hlavně bílkoviny, maso (nikoliv však uzeniny) a vejce.

Co naopak nejíst ? Jak už bylo uvedeno výše v článků, vyhýbejte se sacharidům a cukrům, Takže pokud máte rádi například ranní kávu na balkóně, Kávu si klidně udělat můžete ale nesmíte si tzv. Osladit život 🙂 takže bez cukru a nejlépe i bez mléka. Jako další se nedoporučuje dávat si brambory ať už vařené nebo syrové, těstoviny, Banány a hroznové víno je taky potřeba omezit, a teď hlavně pro muže – Nesmíte pít alkohol.

Výhody keto diety – Keto dieta má dvě výhody, díky ketonům nebudete mít pocit že máte hlad, protože ketony potlačují pocit hladu, a díky bílkovinám nebudete mít chuť na sladké.

Ano ne

Nevýhody keto diety – Všeobecně keto dieta není vhodná pro lidi s cukrovkou nebo pro ty co mají potíže se srdcem, Pro ženy – Pokud jste těhotná, nebo už máte doma krásné miminko ale zrovna kojíte tak na keto dietu zapomeňte rovnou, pro vás ať už budoucí nebo pečené maminky to není vůbec dobré už jenom kvůli miminku, miminko totiž potřebuje veškeré živiny TAKŽE MAMINKY NIJAK SE NEOMEZUJTE.

Pokud se tu najdou tací kteří zrovna ve vaření zrovna moc nevynikají nebo není vaření zrovna jejich koníček, tak keto výrobky jsou pro ně to pravé, samozřejmě to je i pro ty co vaří rádi.

Keto výrobky najdete pod názvy Keto diet, keto mix nebo Chia shake.

Na stránkách Keto diet – pro vás mají připravené vzorové jídelníčky, dietní plány rozdělené přesně podle typu člověka a podle toho proč chce zrovna shodit a samozřejmě si na jejich e-shopu můžete vybrat spoustu výrobků určených přímo pro keto dietu.

Na stránkách Keto mix – najdete hlavně proteinové výrobky například – Proteinové koktejly, proteinové polévky, proteinové chipsy a spoustu dalších. Takže pokud vám nevadí proteiny určitě se podívejte na jejich e-shop.

Na stránkách Chia shake – se zaměřují spíše na koktejly ale i na ty kteří milují sladké takže pro vás mají připravené proteinové palačinky nebo muffiny.

Hlavně na všech třech stránkách najdete produkty za krásné a nízké ceny.

Pokud patříte mezi milovníky proteinů, váš denní jídelníček může vypadat například nějak takhle:

Ke snídani si můžete udělat výborné proteinové palačinky například s avokádovou marmeládou. Pokud si v čase po snídani a mezi obědem dáváte svačinu určitě vyzkoušejte proteinové tyčinky nebo třeba nějaký řecký jogurt. Na oběd si udělejte proteinovou polévku, a k večeři si udělejte jenom něco lehkého na strávení například proteinovou omeletu nebo si dejte jenom proteinový chléb. Pokud nejsou proteiny zrovna vaší milovanou „potravinou“ váš jídelníček může vypadat na oko stejně ale v realitě úplně jinak.

Vaše snídaně může být například nějaká vaječná omeleta, nebo třeba jenom jogurt bez cukru, na oběd si můžete udělat zapečenou brokolici nebo nějaký kuřecí salát a k tomu přidat nějakou dobrou a povolenou zeleninu. Večeře může být opět jenom nějaká lehčí například třeba opět jenom omeleta nebo pokud máte pořádný hlad můžete si udělat masové kuličky se zeleninou a čedarem. Co se týče svačin před obědem a večeří můžete si udělat nějaký obležený talíř nebo si udělat nějaký mléčný koktejl.