Jedná se o akční RPG ze slavného studia Blizzard North a byla publikována společností Blizzard Entertainment v roce 2000 pro Microsoft Windows, Classic Mac OS a Mac OS. Je plná temných fantasy a hororových prvků. Hlavním návrhářem byl David Brevik a Erich Schaefer spolu s Maxem Schaeferem měli roli i jako vedoucí projektu. Producenty byli Matthew Householder a Bill Roper.

Herní klávesnice

Diablo 2 je mladší sestrou neméně úspěšné hra Diablo, které bylo vydáno roku 1996 a zaznamenalo velký úspěch. Druhé pokračování se okamžitě vyhouplo na přední příčku nejpopulárnějších her roku 2000 a dokonce se o něm mluví jako o jedné z největších a nejlepších počítačových her, jaké kdy byly vytvořeny. Mezi hlavní faktory, které přispěly k velkému úspěchu, byl fakt, že se jednalo o pokračování populární fantasy/horor ságy. Dalším velkým plusem bylo to, že přístup k herní síti Battle.net byl pro hráče zdarma. Díky této síty se mohli hráči vzájemně propojovat a hrát multiplayer, a to po celém světě.

V roce 2001 byl představen datadisk s názvem Diablo II: The Lord of Destruciton. Který rozšířil hru o jeden samostatný Akt a dal hráčům poznat nového „záporáka“ Baala.
Herní čas

Děj dvojky je rozděleno do 4 levelů, tzv. Aktů. Každý akt provádí hráče předem určenou cestou. V prvním aktu začíná hráč na temných vřesovištích, v druhém se přesouvá na daleké pouště, třetí se nese ve znamení vlhké a nehostinné džungle a čtvrtý akt se odehrává v pekle. Díky tomu, že lokace a mapy jsou generovány náhodně, dává hráči možnost hrát hru opakovaně, aniž by se začal nudit. V každém aktu je několik úkolů, které musí hráč splnit, aby mohli přejít do aktu dalšího. Datadisk Lord of Destruction nabízí ještě pátý akt, který se odehrává v nebi. Tak jako v jiných hrách i zde jsou dobrovolné úkoly, které hráči plní hlavně z důvodu získání lepších zbraní nebo peněz.

Hráč si může vybrat i postavu (charakter), za který se rozhodne hrát. Na výběr má z Kouzelnice, Amazonky, Barbara a Paladina. V datadisku dostane možnost výběru ještě z třech dalších postav, a to Nekromanta, Assassinku a Druida.

Další pokračování hry neslo prostý název Diablo 3. Hra byla ohlášena v roce 2008 na herním festivalu Blizzcon a prodávat se začala 15. května 2012.

Posted in PC