Nabídka elektricky poháněných skútrů se velmi rychle rozšiřuje. Jejich největšími výhodami jsou dobré jízdní vlastnosti a ekonomický provoz. Zohledníme-li způsob a místo jejich používání, je dostačující i jejich cestovní rychlost a dojezdová vzdálenost. Na jedno nabití jsou schopny odvézt vás na vzdálenost 70, ale i třeba až 100 kilometrů. Jejich lehká konstrukce umožňuje jednoduchou manipulaci a ovladatelnost.
Elektrické skútry nevyžadují tak častý servis, jsou méně poruchové, to dále snižuje náklady na jejich provoz.  Vyskytne-li se závada, bývá spíše mechanického charakteru, často je způsobena uživatelem při nesprávném způsobu jízdy nebo jinou chybou uživatele.
skútr ulice
Nabíjení je možné doma, v garáži, postačuje obyčejná elektrická zásuvka. Doba nabíjení je závislá na stavu akumulátoru a jeho kapacitě, zpravidla by neměla překročit dobu 8 hodin. Jednoduše dáte večer skútr nabíjet a ráno je plně připraven na další cestu.
Elektrické skútry se nejčastěji používají jako individuální dopravní prostředek ve městech, kde s ohledem na jeho velikost mnohem jednodušeji zaparkujete. Z důvodu omezeného dojezdu není vhodné vydávat se na delší cesty, ale krátkému výletu do přírody nebo na koupaliště nic nebrání.
Nejdůležitější součástí skútru je akumulátor. Rozhodnete-li se pořídit si ojetý skútr, kdy o historii používání akumulátoru nemáte žádné nebo zaručené informace, vystavujete se určitému riziku. I proto se jeví jako vhodné skútry s vyjímatelnými a tedy jednoduše vyměnitelnými akumulátory. To vám rovněž umožní nabít vyjmutý akumulátor někde na cestách, kde máte přístup k elektrické zásuvce.
skútr dívky
Při řízení elektrického skútru je pro jeho uživatele velkou výhodou bezhlučný provoz. Musíte však být velmi opatrní a počítat s tím, že vás ostatní účastníci silničního provozu neslyší a nebudou proto včas adekvátně reagovat na vzniklou dopravní situaci.